ZŠ Fándlyho získala grant Športovej akadémie Mateja Tótha

Všetko je pripravené, môžeme začať ….
Dňa 25.9.2017 navštívili našu školu zástupcovia spoločnosti O2 spoločne so zástupcami Športovej akadémie Mateja Tótha (ŠAMT) a osobne s Matejom Tóthom nám odovzdali výherný grant od spoločnosti O2. Toto stretnutie bolo v mene ŠAMT spojené s oficiálnym odovzdávaním plakety výhercu celoslovenskej súťaže Dobrý beh. Chceme sa POĎAKOVAŤ všetkým tým, ktorí spolu s nami behali, ktorí nám svojou športovou aktivitou dopomohli k víťazstvu.

Na Základnej škole Fándlyho v Pezinku otvárame Športovú akadémiu Mateja Tótha, projekt zameraný na voľno-časovú aktivitu žiakov mladšieho školského veku. Významnou súčasťou metodiky ŠAMT je využívanie hier a cvičení zameraných na zapájanie správnych svalových skupín. V pravidelných športových krúžkoch si žiaci pod vedením pani učiteliek Mgr. Renáty Strapáčovej a PaedDr. Evy Kurucovej budú prostredníctvom atletickej prípravy vytvárať a zdokonaľovať pohybovo-motorický základ a rozvíjať koordinačné schopnosti.

Cieľom ŠAMT je dbať na kvalitu a zdravý vývoj dieťaťa a celkovú radosť z pohybu.

... mať šancu stať sa špičkovým športovcom ...

Výber do krúžku prebehol zo všetkých prihlásených žiakov z 1. stupňa , ktorí prejavili záujem o atletiku.  20 záujemcov bude mať krúžok  ŠAMT hradený zo spoločnosti O2.

Fotografie TU.

• Základná škola Fándlyho 11, 902 01 Pezinok