• Plavecký výcvikový kurz - Vincov les

• 16.06.2015 11:02
      • Plavecký výcvik sa uskutočnil so žiakmi 6. ročníka v termálnom kúpalisku Vincov les pri Sládkovičove, v dňoch 3.6.; 4.6.; 5.6.; 8.6. a 9.6 2015.

•             Výcvik prebiehal podľa plánu 4 hodiny denne. Žiaci boli rozdelení do piatich družstiev podľa plaveckej spôsobilosti. Výcvik viedli učitelia TŠV p. Hlinkovičová, p. Mészárosová, p. Gába, p. Pivarček a trénerka plávania p. Švecová.

Plaveckého výcviku sa zúčastnilo 52 žiakov. Žiaci prejavovali záujem zdokonaľovať sa v plávaní, osvojovať si nové plavecké spôsoby, pracovali podľa pokynov učiteľov.

Kúpalisko Vincov les je veľmi vhodné na plavecké kurzy. Pre plavcov je k dispozícii 50m plavecký bazén, pre slbších plavcov a neplavcov sú tiež vhodné bazény.

Päťdňový plavecký výcvik sme ukončili pretekmi, žiaci preplávali 50m, dostali osvedčenie o plaveckej spôsobilosti a ako odmenu pero. Jeden neplavec a chýbajúci žiaci sa pretekov nezúčastnili.

Zodpovednosť za žiakov počas plaveckého výcviku je veľká. V tomto školskom roku boli žiaci pomerne dobrí, disciplinovaní, užívali si pobyt vo vode a výcvik. Nádherné slnečné počasie a výborný priebeh výcviku umocnili veľmi dobré dojmy a kladné hodnotenie výcviku nielen učiteľmi, ale hlavne žiakmi.

Záverečný pretek - výsledky:

žiačky: 1. Laura FLENDROVSKÁ                                 žiaci:    1. Martin LUKÁČIK

2. Romana RUŽEKOVÁ                                               2. Samuel KMEŤKA

3. Tereza VEREŠVÁRSKA                                          3. Stanislav JANITA

Fotografie z výcviku TU.

• Naspäť na zoznam článkov