• Žiaci našej školy ocenení primátorom mesta

• 20.08.2024 09:20
      • V utorok 26. júna 2024 boli na Mestskom úrade Pezinok štyria naši žiaci spolu so žiakmi z iných škôl ocenení primátorom mesta Romanom Mácsom ako najlepší žiaci za rok 2023/2024. Boli nimi Alžbeta Slivková (9.B), Tomáš Nociar (8.B), Richard Gašparovič (9.D) a Adam Danko (9.B). Prinášame Vám kúsok zo slávnostnej atmosféry a citujeme slová, ktoré si ocenení pri preberaní medailí vypočuli.

• Alžbeta Slivková (9.B) je mimoriadne milé, skromné, inteligentné, chápavé  dievča. Vo svojej práci  preukazuje vysoký stupeň tvorivosti, samostatnosti a originality. Navštevuje dramatický odbor, recituje, píše, venuje sa kresleniu i maľovaniu, zapája sa do aktivít školského parlamentu, zároveň dosahuje vynikajúce študijné výsledky.  Dokáže tvoriť hodnotné texty, čo dokázala i na okresnom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, kde získala 2. miesto.

Tomáš Nociar (8.B) je vzorný a zodpovedný žiak s výborným logickým myslením a zároveň aj dobrý športovec. Zapájal so do rôznych súťaží, hlavne z matematiky: Pytagoriáda, MO, Pikomat, matematický klokan. Najlepšie výsledky dosiahol v okresnom kole MO - vlani 1.miesto, tento rok 2.miesto. Bol aj úspešným riešiteľom okresného kola geografickej olympiády. Školu reprezentoval v orientačnom behu.

Richard Gašparovič (9.D) je inteligentný, vnímavý chlapec, veľmi tvorivý, je schopný nachádzať zaujímavé riešenia, vie sa presadiť a správnym spôsobom motivovať, aktívne pracuje v školskom parlamente. Okrem vynikajúcich študijných výsledkov veľmi pekne spieva a recituje, venuje sa dramatickému umeniu. Reprezentoval školu na viacerých súťažiach v speve a recitovaní. Získal 1. miesto v okresnom kole súťaže Slávik Slovenska, náš okres úspešne reprezentoval aj v krajskom kole.

Adam Danko (9.B) je inteligentný, vnímavý, svedomitý, bystrý chlapec. Je medzi prvými v triede, ktorí sa hlásia k riešeniu akéhokoľvek problému, s ktorým sa na vyučovaní žiaci stretnú. Vždy prejavoval neobyčajný záujem o vzdelávanie,  spontánne vie zareagovať a stavať na svojich vedomostiach. Jeho výnimočnosť vnímajú aj spolužiaci, ktorí sa k nemu často obdivne obracajú o pomoc, ktorú vždy dostanú. Svoje znalosti využil počas druhého stupňa na viacerých olympiádach - bol úspešným riešiteľom v okresnom kole matematickej, geografickej a dejepisnej olympiády.”

text: Gabriela Fialová

foto: Veronika Kovačičová

• Fándlyho 11
          90201 Pezinok
          Pezinok
        • Riaditeľka školy:
          Ing. Monika Hlúšková
          033 / 641 22 53
        • Zástupcovia riaditeľky:
          PaedDr. Ingrid Laláková (pre I. stupeň)
          Mgr. Martina Šnircová (pre II. stupeň)
          Mgr. Monika Číková (nepedagogický úsek)
        • Školská psychologička - pre 1-4. ročník:

psycholog1@zsfandlyho.sk
          Denne v čase od 7:00 do 15:00 hod.
        • Školská psychologička
          pre 5-9. ročník: