Dalton

Projekty 4.A

V rámci daltonského vyučovania si pripravujú žiaci 4.A svoje projekty o prebranom učive alebo o navštívených miestach. Projekty potom skupinka žiakov odprezentuje. Fotografie nájdete TU.

Daltonské vyučovanie 6.D

V stredu 23.3.2016 žiaci 6.D triedy absolvovali daltonské vyučovanie ako netradičné opakovanie a upevňovanie vedomostí o chemicky čistých látkach, zmesiach a tým sa pripravili na blížiacu sa exkurziu do vedeckého parku VIDA science center.

Fotografie z daltonského vyučovania nájdete TU.

Zdobenie medovníkov

V rámci Daltonského vyučovania žiaci 3.A krásne vyzdobili medovníčky a pripravili sa tak na prichádzajúce sviatky. Všetkým sa podarili krásne vzory.  Fotografie si môžete pozrieť TU.

"Daj si čas"

Žiaci 5. A a 5. D sa 13. februára 2014 zúčastnili ako súťažiaci na natáčaní detskej zábavno-súťažnej relácie „Daj si čas“ v RTVS. Relácia formou hry a zábavných súťaží približuje divákom dejiny Slovenska a jeho obyvateľov. Žiaci boli priamymi účastníkmi natáčania, zažili nezabudnuteľné dopoludnie a vyskúšali si, ako sa tvorí televízny program.

Relácia sa bude vysielať 25. apríla 2015 dopoludnia na prvom programe okruhu RTVS.

Fotografie TU.

Exkurzia v Mestskom múzeu - Senec

Mestské múzeum v Senci pripravilo veľmi peknú výstavu “Zaviaty svet praveku“. Zúčastnili sa jej triedy 6. ročníka. Žiaci mali možnosť vidieť dinosaury, mamuty a prehistorické žraloky, ďalej exponáty ako jediný nález stôp dinosaura na Slovensku, zvyšky 30 metrov vysokých prasličiek, zuby žralokov dlhých ako autobus či najväčší zub pravekého mamuta. Fotografie TU.

Exkurzia v Slovenskej televízii v Bratislave

Žiaci 5.D6.C triedy sa 24.10.2014 zúčastnili návštevy v Slovenskej televízii v Bratislave. V rámci prepájania učenia s praxou a napĺňania daltonských princípov  si na vlastnej koži skúsili mediálnu výchovu.

Navštívili múzeum historických kostýmov STV, pozreli si prácu kameramanov, osvetľovačov, režisérov i samotných moderátorov. Videli  veľa štúdií a prácu s digitálno-informačnými technológiami. Vstúpili do virtuálneho štúdia a spoznali silu počítačovej techniky priamo v praxi.

Učíme sa v lese

Žiaci 5.C 5.D sa 4.10.2014 zúčastnili aktivity UČÍME SA V LESE. Žiaci strávili deň v blízkosti Zochovej chaty, kde im učiteľky pripravili rôzne aktivity spojené s učením sa a prijímaním nových vedomostí. Forografie TU.

Dalton na 2. stupni

Celý školský rok 2014/2015 je pre 2. stupeň ZŠ prelomový - pribudla trieda, ktorá bola zameraná na výchovu vzdelávanie doplnené daltonskými prvkami. Trieda bude v tomto vyučovaní pokračovať aj na druhom stupni, čoho sa výborne ujala triedna pani učiteľka Mgr. Ivana Liptáková a oporu našla aj u ostatných učiteliek danej triedy. Žiaci majú učenie spestrené rlznymi aktvitami, ktoré uľahčujú samotné vzdelávanie detí.

• Základná škola Fándlyho 11, 902 01 Pezinok
    Fándlyho 11