• Literárno - výtvarná súťaž

• Malokarpatská knižnica v Pezinku oddelenie pre mládež dňa 6.3.2019 zorganizovala VYHODNOTENIE LITERÁRNO-VÝTVARNEJ SÚŤAŽE za rok 2018. Z našej školy boli ocenené dievčatá :

• 1.miesto za výtvarnú prácu na tému: Svet je jedna báseň získali Katarína Bížová a Petra Košťálová zo 4.C triedy
            • Špeciálnu cenu knižnice za literárno-výtvarnú prácu  na tému : Svet je jedna báseň získali Lujza Mozolová, Olívia Zaťková, Michaela Olejníková zo 4.C triedy
            • 2.miesto za literárnu prácu na tému: Dary Zeme obdržala Paulína Pilková z 9.B triedy
            Foto TU
          • Vieme správne stolovať a správať sa v jedálni

• My žiaci primárneho vzdelávania spolu s našimi pani vychovávateľkami a pani učiteľkami sme sa rozhodli spríjemniť si pobyt v školskej jedálni tým, že si vzájomne ukážeme ako sa v jedálni správať.  Učíme sa správne stolovať, nechávať po sebe poriadok, vzájomne sa sledujeme a  podporujeme sa. Naše pani vychovávateľky nás pozorujú, pomáhajú nám a spolu s nami - žiakmi si hodnotíme každý deň. A ako to dopadlo?

- za december sme mohli získať 15 bodov. V ročníkoch sa najlepšie darilo triedam:
            1.ročník - 1.C a 1.D - 11 bodov
            2.ročník - 2.C - 12 bodov
            3. ročník - 3.A, 3.B a 3.C - 15 bodov
            4.ročník - 4.D - 13 bodov

- za január sme mohli získať 18 bodov. V ročníkoch sa najlepšie darilo triedam:
            1.ročník - 1.D - 18 rokov
            2.ročník - 2.D - 15 bodov
            3.ročník - 3.C - 18 bodov
            4.ročník - 4.D - 18 bodov

Pridajte sa k nám a j ostatní, držme si palce. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v ďalších mesiacoch.
             - za február sme mohli získať 15 bodov. V ročníkoch sa najlepšie darilo triedam:
            1.ročník - 1.A - 14 bodov
            2.ročník - 2.D - 12 bodov
            3.ročník - 3.A, 3.B a 3.C - 15 bodov
            4.ročník - 4.B, 4.c a 4.d - 14 bodov
          • Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 5.3 a 6.3.2019 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Všetci žiaci podali skvelé výkony a aj touto cestou víťazom blahoželáme.

I. kategória

III. kategória
            1. Michal Illavský        8.A

2. Simona Podušelová     7.C

Žiaci umiestnení na prvých miestach nás budú reprezentovať v okresnom kole. Držíme všetkým palce.

• Moje telo - interaktívna výstava v Bratislave

• Dňa 19.2.2019 navštívili žiaci 2.B a 3.A triedy interaktívnu výstavu Moje telo v Bratislave. Prostredníctvom siedmich stanovíšť sa dozvedeli  mnoho zaujímavosti a záhad o svojom tele. Vo vnútri mozgu získali viac informácií o tom, ako fungujú ľudské zmysly – čuch, chuť, hmat, zrak a sluch. Nasledovala kostra a svaly, kde si zopakovali, akú nenahraditeľnú rolu hrajú svaly pre pohyb tela. Názorne videli ako pracujú naše vnútorné orgány. Na záver sa zahrali na operatérov. Žiaci sa vrátili plní nových zážitkov a vedomostí - veď pozrite.
          • Štafetové hry

• V dňoch 11. a 12. februára sa  na 1. stupni konali štafetové hry.
            Žiaci si navzájom zmerali sily a športové výkony. Atletické disciplíny plnili so zápaľom v tradícií fair play.
          • Dotazník

• Milí rodičia,
            v spolupráci s Mestom Pezinok vás poprosíme o vyplnenie dotazníka „Bezpečný pohyb detí do/zo školy“ . Údaje z dotazníka pomôžu Mestu Pezinok zmapovať najnebezpečnejšie úseky na ceste žiakov do školy a následne ich  v čo najväčšej možnej miere eliminovať.
            Prosíme o čo najväčšie zapojenie do tejto aktivity, pretože výsledky dotazníka môžu pozitívne ovplyvniť bezpečnosť dochádzania vašich detí do školy a následne urobiť opatrenia a zakomponovať ich do pripravovaného rozpočtu mesta.

Link na dotazník: https://www.pezinok.sk/?yggid=629&id=9023
          • ŠKD - trampolínový maratón

• Naši prváci ukázali svoju zručnosť, rýchlosť a šikovnosť na celoklubovej akcii s názvom "Trampolínový maratón". Skákali na trampolínach a zdolávali prekážkové dráhy.
            Foto TU

• Vo štvrtok 31.1.2019 budú triedni učitelia vyhodnocovať výchovno - vzdelávacie výsledky za 1. polrok, z tohto dôvodu bude skrátené vyučovanie:

1.stupeň - 4 vyučovacie hodiny
            2. stupeň - 5 vyučovacích hodín

Ing. Monika Hlúšková

• Deň svätej Lucie

• 13.decembra v deň sv.Lucie sa škola "hemžila malými Luckami." Pani učiteľky 1.stupňa pre deti pripravili večerný program - Deň svätej Lucie. Deti prišli v bielom oblečení s rozsvietenými lampášikmi. Dozvedeli sa, akými zvykmi, tradíciami a obyčajmi bol opradený tento magický dátum v minulosti. Podvečer spríjemnilo i hudobné vystúpenie "dvoch vianočných škriatkov", pri ktorých pesničkách si deti zatancovali. Po skončení si pochutnali na koláčiku a nápoji sv.Lucie.

Podľa legendy sa sv.Lucia narodila v meste Syrakúzy v roku 284. Bola kresťankou ale nútili ju, aby si za manžela vzala pohana, ktorému sa páčili jej krásne oči. Lucia si ich vylúpila a poslala mu ich. Je patrónkou slepých.

Foto TU.
          • Korčuliarsky kurz 2018

• V týždni od 3. - 7. 12. 2018 sa tretiaci zúčastnili Korčuliarskeho výcviku v zimnom štadióne Aréna Pezinok.

Na ľade boli rozdelení do viacerých skupín So žiakmi pracovali – trénovali výcvikoví tréneri, ktorí ich učili rôzne korčuliarske kreácie. Žiaci sa naučili pohybovať po ľade kĺzavým spôsobom, korčuľovať okolo prekážok, robiť osmičky, jazdiť v predklone, zdvíhať za jazdy predmety z ľadu, naberať rýchlosť a brzdiť, prekonávať prekážky, jazdiť vo dvojiciach, trojiciach. Ak spadli postavili sa a korčuľovali ďalej. Ani malé neúspechy ich neodradili a veselo cviky opakovali znovu. Kurz sa žiakom páčil, veľakrát sa im nechcelo ísť z ľadu dole. Tešili sa na každý nový výcvik a ich tváričky žiarili šťastím.