• O pohár riaditeľky školy - 1.stupeň

• Dňa 24. apríla 2019 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili atletickej súťaže O pohár riaditeľky školy. Bolo postavených 11 disciplín, v ktorých si vzájomne zmerali sily. Každú triedu reprezentovali 2 chlapci a 2 dievčatá po dohode s triednym učiteľom a kolektívom. Nakoľko výkon žiakov v ročníkoch je veľmi rozdielny, súťaž sme rozdelili do dvoch vekových kategórií. V prvej kategórii boli žiaci prvého a druhého ročníka. V druhej kategórii boli žiaci tretieho a štvrtého ročníka. Pohár riaditeľky školy získali dve triedy 1.D a 3.D na základe najlepších športových výkonov. Pri súťaži nám pomáhali žiačky z 2. stupňa, za čo im ďakujeme.

Súťaž prebiehala Fair – play, podľa vopred dohodnutých pravidiel. Žiaci získali pekné vecné ceny a s úsmevom na tvári sa vrátili do tried.

• Úspechy v biológii

• Dňa 25.4. sa dvaja žiaci našej školy zúčastnili okresného kola biologickej olympiády pre šiesty a siedmy ročník na ZŠ Na bielenisku v Pezinku.
            Peter Berta zo 6.A získal 1. miesto a Petra Procházková zo 6.A 3. miesto. Obaja súťažili v teoreticko-praktickej časti. Žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu.

• Návšteva Múzea židovskej kultúry

• V stredu, 17. apríla 2019, sa 32 žiakov deviateho ročníka zúčastnilo exkurzie do Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Prehliadka múzea bola posledným zo série podujatí, ktoré škola realizujeme v rámci výchovy vedúcej k odbúravaniu rasových predsudkov, potláčaniu xenofóbie a intolerancie. V rámci výchovného programu deviataci navštívili Múzeum KL Aschwitz - Birkenau a Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého koncentračného tábora.

Nesmierne zaujímavou bola samotná prehliadka múzea, ktoré sa nachádza v bývalej Zsigrayovej kúrii. Expozícia dokumentuje vývin duchovnej a hmotnej židovskej kultúry a venuje sa i dokumentácii holokaustu na Slovensku. Hlavnou snahou je zachrániť pred zničením, zabudnutím alebo vývozom do zahraničia trojrozmerné judaiká, dokumenty, obrazy či spomienkové predmety a prezentovať ich širokej verejnosti formou expozícií a výstav. Muzeálne predmety v súčasnosti tvoria dary pochádzajúce od rôznych židovských náboženských obcí.

Významným bonusom prehliadky bolo sprievodcovské slovo pani Viery Kamenickej, ktorá deťom sprostredkovala obrovské množstvo informácií z histórie Židov i zo života bratislavskej židovskej komunity.

• Atletický krúžok

• Atletika je jedna z hlavných  disciplín, ktorá pôvodne zahŕňala prirodzené pohyby človeka. Rozvíja základné pohybové schopností ako sú rýchlosť, výbušnosť, vytrvalosť, koordinácia, ohybnosť alebo obratnosť. Behanie, skákanie, hádzanie sú základné pohybové aktivity vlastné nie len atletike, ale uplatnenie nachádzajú i v iných športoch. Hlavným cieľom atletického krúžku je ponúknuť deťom novú možnosť rozvoja pohybových schopností v podobe pravidelnej celoročnej športovej aktivity.

• 3.A EKO záhradka

• V týchto dňoch sme si posadili do našej hriadky jahody. Najskôr sme si prekyprili zem, urobili niekoľko jamôk, zasadili a poliali sadenice a nakoniec sme ich prihrnuli zeminou a trošku pritlačili.
          • Prednáška o jablkách

• Dňa 11.4.2019 boli žiaci 2.B a 3.A triedy vďaka ovocniárom z Dunajskej Lužnej prostredníctvom zaujímavého programu informovaní o pestovaní ovocia, zdravej výžive a ochutnali čerstvé i spracované jablká.Interaktívnym spôsobom bol zdôraznený význam konzumácie ovocia a zeleniny.
          • Loptové hry

• Krúžok loptových hier je zameraný najmä na hry s loptou. S deťmi trénujeme hrubú motoriku, koordináciu, postreh. Vedieme deti k presnosti pri hádzaní loptou, k reflexii a ohybnosti, rýchlosti, rovnováhe a trpezlivosti. Pri cvičení využívame rôzne veľkosti a typy lôpt.
          • Vlastivedná exkurzia po Bratislave

• Vlastivednou exkurziou po Bratislave – druhým okruhom sme pokračovali v marci a apríli. Žiaci si prezreli a spoznávali ďalšie pamiatky starej Bratislavy. Tentokrát sa naša exkurzia začala na nábreží Dunaja. Od Dunaja sme sa presunuli na námestie Ľ. Štúra, tu sa v minulosti konala slávnostná ceremónia a predstavenie  kráľa svojmu ľudu. Ďalšou zastávkou bola Rybárska brána, ktorá bola najmladšia a najmenšia v Bratislave. Nasledoval presun na Hlavné námestie, kde si žiaci prezreli starú radnicu a Primaciálny palác. Celá exkurzia Bratislavou bola popretkávaná krátkymi bratislavskými povesťami a pútavým výkladom pani sprievodkyne (za čo jej ďakujeme). Na tomto mieste sa naša exkurzia skončila a plný zážitkov a nových poznatkov sme sa vrátili do školy.

• Noc s Andersenom

• V dňoch 29.3.-30.3. sa zúčastnili žiaci 4.B triedy podujatia s názvom Noc s Andersenom, ktoré sa každoročne koná v Malokarpatskej knižnici v Pezinku. Pre deti bol pripravený bohatý a zábavný program až do hlbokej noci. Súčasťou programu bola návšteva župana BSK Juraja Drobu a primátora Pezinka Igora Hianika, zábavné čítanie a hranie rolí s dievčatami z EDUdramy, návšteva Mestského múzea a povaly po tme s baterkami, nočná hra v knižnici, sledovanie filmu a čítanie na dobrú noc. Ďakujeme zamestnancom Malokarpatskej knižnice, ktorí sa nám postarali o príjemný zážitok.