• Okresné kolo Pytagoriády

• V dňoch 26. - 27. 3. 2019 sa na našej škole konalo okresné kolo Pytagoriády. Zúčastnilo sa ho 217 žiakov, z nich 91 sa stalo úspešnými riešiteľmi.

Našu školu reprezentovalo 17 žiakov. Na 1. mieste sa umiestnili Tomáš Ries (3.B) a Ondrej Gvozdják (8.D). Úspešnými riešiteľmi sa stali: Tomáš Nociar (3.B), Soňa Bučková (4.B), Ľuboš Srnec (4.C), Olívia Zaťková (4.C), Andrej Fencl (5.B), Lenka Kováčová (7.A).
            Gratulujeme!
            Výsledky: OK_PYT_vysledky2019.xls
          • Deň učiteľov

Dnešný sviatočný deň spríjemnili žiaci svojim učiteľom chutným koláčikom a pohárom nealkoholické šumivého vína.
          • Hviezdoslavov Kubín okresné kolo

• Dňa 19.3.2019 sa uskutočnilo Okresné kolo - Hviezdoslavov Kubín v Modre.
            Nasú školu reprezentovali víťazi školského kola.
            1. kategória - poézia: Silvia Pavelčíková 3.C
            2. kategória - poézia: Peter Berta 6.A
                                  próza: Emma Mária Hlaváčková 5.C
            3. kategória - próza: Michal Illavský 8.A

Umiestnenie:
            2. miesto: Michal Illavský
            3. miesto: Peter Berta
          • Úspechy v biologickej olympiáde

12.2. sa na ZŠ Bielenisko v Pezinku uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kategória „C“, pre žiakov 8. a 9.ročníka, na ktorom sa zúčastnili aj žiaci našej školy. V teoreticko-praktickej časti sa Ondrej Gvozdják z 8.D umiestnil na 3. miesteTomáš Nemec tiež z 8.D na 9. mieste. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. V projektovej časti nás reprezentovali Katarína Turcerová z 8.B, ktorá získala 1. miestoLaura Buociková z 9.C 2. miesto.

Do krajského kola dňa 20.3. postúpili obe dievčatá z projektovej časti a rovnako úspešne našu školu reprezentovali. Katarína Turcerová obsadila krásne 3. miesto a Laura Buociková 8. miesto. Taktiež sa stala úspešnou riešiteľkou.

Srdečne všetkým blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu.

• Školský ples

• 21.2.2019 sa podvečer konal Školský ples pre žiakov 2. stupňa našej školy. Tohtoročnou témou plesu bola Havajská noc.
            Ďakujeme všetkým rodičom za príspevky do tomboly a bufetu.
          • Dramatické čítanie v 2:B

• To aby som Ta mohla lepšie zožrať! C´est pour mieux te manger!

Koľkokrát už bola Červená Čiapočka prerozprávaná, sfilmovaná, zhudobnená !   Dňa 12.3. 2019 navštívila 2.B triedu pani Miroslava Grajciarová, Slovenka žijúca v Paríži. Žiakom predstavila prezentáciu francúzsko-slovenskej knižnej novinky - To aby som ťa mohla lepšie zožrať, ktorej je prekladateľkou. Až do troch štvrtín sa príbeh vyvíja tak, ako ho deti poznajú Červenú Čiapočku čaká stretnutie s vlkom u starej mamy. Už-už idú vyvaliť oči, že to predsa poznajú, keď sa zrazu v kľúčovom momente všetko zmení. Rozuzlenie je vtipné a emotívne, povzbudzuje nielen zmysel pre humor, ale aj schopnosť nahliadať na známe postupy s odvahou. Žiakom sa dramatizácia rozprávky veľmi páčila a v závere si žiaci vyrobili Červenej Čiapočky, zlého vlka, starej mamy a poľovníka.

• Literárno - výtvarná súťaž

• Malokarpatská knižnica v Pezinku oddelenie pre mládež dňa 6.3.2019 zorganizovala VYHODNOTENIE LITERÁRNO-VÝTVARNEJ SÚŤAŽE za rok 2018. Z našej školy boli ocenené dievčatá :

• 1.miesto za výtvarnú prácu na tému: Svet je jedna báseň získali Katarína Bížová a Petra Košťálová zo 4.C triedy
            • Špeciálnu cenu knižnice za literárno-výtvarnú prácu  na tému : Svet je jedna báseň získali Lujza Mozolová, Olívia Zaťková, Michaela Olejníková zo 4.C triedy
            • 2.miesto za literárnu prácu na tému: Dary Zeme obdržala Paulína Pilková z 9.B triedy
            Foto TU
          • Vieme správne stolovať a správať sa v jedálni

• My žiaci primárneho vzdelávania spolu s našimi pani vychovávateľkami a pani učiteľkami sme sa rozhodli spríjemniť si pobyt v školskej jedálni tým, že si vzájomne ukážeme ako sa v jedálni správať.  Učíme sa správne stolovať, nechávať po sebe poriadok, vzájomne sa sledujeme a  podporujeme sa. Naše pani vychovávateľky nás pozorujú, pomáhajú nám a spolu s nami - žiakmi si hodnotíme každý deň. A ako to dopadlo?

- za december sme mohli získať 15 bodov. V ročníkoch sa najlepšie darilo triedam:
            1.ročník - 1.C a 1.D - 11 bodov
            2.ročník - 2.C - 12 bodov
            3. ročník - 3.A, 3.B a 3.C - 15 bodov
            4.ročník - 4.D - 13 bodov

- za január sme mohli získať 18 bodov. V ročníkoch sa najlepšie darilo triedam:
            1.ročník - 1.D - 18 rokov
            2.ročník - 2.D - 15 bodov
            3.ročník - 3.C - 18 bodov
            4.ročník - 4.D - 18 bodov

Pridajte sa k nám a j ostatní, držme si palce. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v ďalších mesiacoch.
             - za február sme mohli získať 15 bodov. V ročníkoch sa najlepšie darilo triedam:
            1.ročník - 1.A - 14 bodov
            2.ročník - 2.D - 12 bodov
            3.ročník - 3.A, 3.B a 3.C - 15 bodov
            4.ročník - 4.B, 4.c a 4.d - 14 bodov
          • Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 5.3 a 6.3.2019 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Všetci žiaci podali skvelé výkony a aj touto cestou víťazom blahoželáme.

I. kategória

III. kategória
            1. Michal Illavský        8.A

2. Simona Podušelová     7.C

Žiaci umiestnení na prvých miestach nás budú reprezentovať v okresnom kole. Držíme všetkým palce.