• Rodičovské združenia

20.11.2018 ( utorok ) o 17:00 - prvý stupeň
          • Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ Fándlyho 11 v Pezinku oznamuje, že

dňa 21.11.2018 ( streda ) udeľuje riaditeľské voľno žiakom 6., 7., 8. a 9. ročníka

z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka.

Žiaci 6. – 9. ročníka budú automaticky zo stravovania odhlásení.

Ing. Monika Hlúšková

• Predvianočná charitatívna tržnica

• Milí rodičia,
            podobne ako pred dvoma rokmi, aj tento rok sme sa rozhodli na našej škole zorganizovať charitatívny bazár kníh, spoločenských hier a hračiek, z ktorého získaný finančný obnos bude využitý pre žiakov našej školy na nákup školských pomôcok a ako príspevok na exkurzie, či kultúrne podujatia pre žiakov zo sociálne slabších rodín.
            Tržnica bude prebiehať v dňoch 21.-23.11. 2018 v hlavnom vestibule našej školy od rána 8 hodiny do popoludnia 15 hodiny.
            Budeme vďační, ak so svojimi deťmi nájdete doma knihy, spoločenské hry alebo zaujímavé hračky, ktoré už u Vás splnili svoj účel a  sú v stave, že by iných ešte vedeli potešiť a obohatiť.
            Tento rok by sme tržnicu radi primárne zamerali na knihy a spoločenské hry, ale priestor poskytneme aj hračkám. Výnimkou sú plyšové hračky ( hlavne z hygienických a zdravotných dôvodov), malé hračky  ( postavičky a mini hračky z kinder vajíčok) a podobne.
            Veľmi pekne Vás poprosíme, aby ste hračky pred odovzdaním do školy spolu s deťmi skontrolovali, aby boli čisté, nepoškodené a úplné.
            V každej triede bude pripravená krabica určená na zber hračiek v termíne od 12.11. do 15.11.2018.
            Veľmi pekne ďakujeme za každý Váš príspevok. Verím, že spolu pomôžeme hneď niekoľkokrát. Tým, ktorým bude výťažok určený a tiež deťom, ktoré sa vzdajú niečoho s vidinou toho, že pomôžu.

• Historicko - poznávací kurz 2018

V dňoch 5. až 7. novembra 2018 sa uskutočnil XIII. ročník Historicko - poznávacieho kurzu pre žiakov IX. ročníka. Zúčastnilo sa ho spolu 48 žiakov a traja pedagogickí pracovníci. Kurz je koncipovaný ako doplnková aktivita k vzdelávaciemu plánu dejepisu a geografie IX. ročníka a je súčasťou Školského vzdelávacieho programu.

Tento rok žiaci navštívili pamätnú izby obci Kľak a Pamätník SNP v Banskej Bystrici, kde mali možnosť spoznať i centrum mesta a jeho historické pamiatky. Rovnakú príležitosť mali i v Krakove, kde pod vedením sprievodkyne mohli spoznať historické centrum Krakova a hrad Wawel s Katedrálou Sv. Stanislava a Václava. Sprievodkyňa nás sprevádzala mestom, i múzeom Schindler Faktory, ktoré sa nachádza v židovskej štvrti Kazimierz a tento rok bolo novým prvkom programu. Stabilným bodom kurzu je prehliadka soľnej bane vo Wieličke.

Ťažiskovou časťou programu je návšteva Múzea KL Auschwitz a Birkenau, ktorej cieľom je oboznámenie žiakov s temnou časťou histórie Európy i Slovenska.

Foto TU.
          • UNPLUGGED: n-Prevencia

• V školskom roku 2018/19 na našej škole pokračuje prevenčný program Unplugged, ktorý sa realizuje sa na 6 vybraných školách na Slovensku. Lekcie prebiehajú vo všetkých triedach ôsmeho ročníka pod vedením p.uč. Alena Golian, koordinátorky prevencie. Bližšie informácie Info_n-Prevencia.pdf.

• Na našej škole v hlavnej budove sa konala od 8.10. - do 12.10.2018 výstava tekvičiek a jesenných plodov, do ktorej sa zapojili žiaci 1. stupňa. Ich prekrásne práce vyzdobili vestibul našej školy. Za svoju tvorivosť a fantáziu získali diplom a sladké odmeny. Všetkým zapojeným žiakom do výstavy patrí veľké ďakujem.

Foto TU.

• Exkurzia Trnava 4.D