• Oznam pre rodičov a žiakov 5. ročníka

• CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE ŽIAKOV  5. ROČNÍKA

T5-2018

( informácia pre rodičov a žiakov 5. ročníka)

Dňa  21. novembra 2018 (v stredu)  sa žiaci  5. ročníka zúčastnia celoslovenského testovania  z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry.

Testovanie bude prebiehať v čase od 7.50  do 11.10 hod.

Žiaci so ZZ zaradení do 1. skupiny obmedzeniaod 7.50  do 11.40 hod.

Žiaci so ZZ zaradení do 2. skupiny obmedzeniaod 7.50  do 12.20 hod.

Po skončení testovania žiaci odchádzajú domov.

• Organizačné zmeny na škole
            Od novembra uzatvárame školu pre verejnosť od rána do 13,30, kedy končí posledná vyučovacia hodina.
            Do školy budú mať vstup od 6,30 do 7,30 iba deti, ktoré sú v rannej družine. Pre ostatné deti sa škola otvorí o 7,30, kedy budú vpustené do vestibulu. Všetky ostatné pravidlá a časy zostávajú pre žiakov bez zmeny (vpúšťanie do tried, uzamykanie školy, evidencia neskorých príchodov...)
            Rodičia budú mať vstup do budovy, len v prípade dohodnutého stretnutia, kedy si ich na vrátnici vyzdvihne učiteľ, alebo v prípade nutnosti riešiť nejakú situáciu. Na škole bude fungovať vrátnica, kde sa návštevníci školy zapíšu a pri odchode odpíšu v knihe návštev.
          • Exkurzia Topoľčianky

• Ako každoročne aj tento školský rok sme sa vybrali so všetkými šiestakmi našej ZŠ na exkurziu do Topoľčianok pozrieť si plemená koníkov v Národnom žrebčíne. Počasie nám veľmi prialo, prehliadku žrebčína a okolia zámku nám spríjemnil krásny slnečný deň. Exkurziu sme zakončili v zubrej obore neďaleko Topoľčianok, kde sme absolvovali 2,5km dlhý náučný chodník a dozvedeli sa kopec zaujímavostí zo života zubrov.

• ŠKD - Šarkaniáda - Nebo plné farieb

• Dňa 12.10.2018 sa uskutočnila akcia ŠKD šarkaniáda - Nebo plné farieb pre žiakov 2.-4. ročníka.

• Jablkové hodovanie 2018

• V krásnu slnečnú sobotu sa trieda 8. A  zúčastnila Jablkového hodovania, ktoré v Pezinku organizuje Malokarpatské múzeum. Táto akcia sa stala už tradíciou našej triedy. Jablkové hodovanie pre nás znamená aj pomoc niekomu, kto to viac potrebuje. Peniaze, ktoré sme získali predajom chutných koláčikov a dobrôt z jabĺčok, sme tento rok darovali na rehabilitáciu Martinkovi, ktorý v živote nemal toľko šťastia. Všetkým, ktorí nám pomohli s organizáciu, alebo nám upiekli dobroty na predaj, zo srdca ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

• Deň župných škôl

•        Bratislavský samosprávny kraj organizoval v tomto roku už po 8.krát podujatie Deň župných škôl, ktoré bolo určené pre žiakov 9. ročníka základných škôl a ich rodičov.

Deň župných škôl sa po prvýkrát uskutočnil aj v okresných mestách Bratislavského kraja, teda aj v PEZINKU dňa 5.10.2018 v Dome kultúry.

Cieľom akcie bolo predstaviť stredné školy v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja  a pomôcť žiakom končiacim základnú školu pri rozhodovaní o ďalšom štúdiu.

Žiaci dostali informačné brožúry o stredných školách a o možnostiach štúdia.

• Exkurzia Trnava 4.D
      • Exkurzia Hlohovec 4.D