• LVVK - Chata LUX, Oravice

• 15.03.2015 20:42
      • V dňoch 12. - 17.2.2015 sa uskutočnil lyžiarsky kurz pre žiakov siedmeho ročníka.
        LVVK sa uskutočnil v krásnom prostredí oravskej prírody  Oravice, Zuberec Spálená. Účastníci LVVK sa dopravili na miesto konania kurzu poschodovým autobusom zabezpečeným CK Piešťany tour.  Žiaci boli ubytovaní v 2 ,3,4 lôžkových  a jednej 8- lôžkovej  izbách chaty LUX. Strava bola zabezpečená formou plnej penzie v reštaurácii chaty LUX.
      • Počas lyžiarskeho výcviku, boli žiaci rozdelení do družstiev. V prvom a druhom  družstve u žiakov sme sa zameriavali na zdokonalenie už ich nadobudnutých lyžiarskych zručností a techniky lyžovania. V treťom lyžiarskom družstve sme sa zamerali na získanie základných lyžiarskych schopností, ktoré sme počas lyžiarskeho kurzu postupne zdokonaľovali.

Počas lyžiarskeho kurzu sme taktiež uskutočnili nočnú hru v okolí uvedeného strediska spojenú s hľadaním schovaných pokladov, neskôr schovaných inštruktorov a zakončená bola formou vedomostných otázok o chate, prostredí a ....taktiež sme mali prednášku o moderných trendoch lyžovania, večer plný zábavných súťaží , Valentínsku diskotéku, balóny šťastia .

Svoje nadobudnuté, alebo už zdokonalené lyžiarske schopnosti mohli naši žiaci predviesť počas lyžiarskeho preteku ( slalom 30 ), ktorý sa konal dňa 16.2.2015 posledný lyžiarsky deň.

Večer pri vyhodnotení dňa boli najlepší ohodnotení cenami, pričom sa uskutočnilo taktiež celkové vyhodnotenie lyžiarskeho kurzu, zakončené odovzdávaním diplomov o úspešnom absolvovaní lyžiarskeho kurzu a záverečnou diskotékou.

Cieľ LVVK  bol splnený, všetci žiaci si osvojili jednotlivé techniky zjazdového lyžovania,  zvládli záverečné preteky. Upevnili sa aj priateľské vzťahy medzi žiakmi a rozvíjali sa aj osobnostné vlastnosti žiakov. Počas celého lyžiarskeho výcviku vládla medzi žiakmi a inštruktormi príjemná atmosféra, žiaci dodržiavali pokyny inštruktorov na svahu, ale aj na chate, boli slušní voči sebe i personálu chaty. Nevyskytli sa žiadne závažné problémy.

Fotografie si môžete pozrieť TU.

• Naspäť na zoznam článkov

• MSR v gymnastike Poprad