• Múzeum židovskej kultúry

• 20.04.2017 13:20
      • V stredu, 12 apríla 2017, sa 30 žiakov deviateho ročníka zúčastnilo exkurzie do Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Prehliadka múzea bola posledným zo série podujatí, ktoré škola realizujeme v rámci výchovy vedúcej k odbúravaniu rasových predsudkov, potláčaniu xenofóbie a intolerancie. V rámci výchovného programu deviataci navštívili Múzeum KL Aschwitz - Birkenau a Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého koncentračného tábora.
      • Nesmierne zaujímavou bola samotná prehliadka múzea, ktoré sa nachádza v bývalej Zsigrayovej kúrii. Expozícia dokumentuje vývin duchovnej a hmotnej židovskej kultúry a venuje sa i dokumentácii holokaustu na Slovensku. Hlavnou snahou je zachrániť pred zničením, zabudnutím alebo vývozom do zahraničia trojrozmerné judaiká, dokumenty, obrazy či spomienkové predmety a prezentovať ich širokej verejnosti formou expozícií a výstav. Muzeálne predmety v súčasnosti tvoria dary pochádzajúce od rôznych židovských náboženských obcí.

Významným bonusom prehliadky bolo sprievodcovské slovo pani Viery Kamenickej, ktorá deťom sprostredkovala obrovské množstvo informácií z histórie Židov i zo života bratislavskej židovskej komunity. Fotoreport si môžete pozrieť TU.

• Naspäť na zoznam článkov

• Korčuliarsky kurz