Exkurzia v Hlohovci

Dňa 24. 9. 2015 sa žiaci štvrtého ročníka (4.A, 4.B, 4.C) zúčastnili exkurzie do planetária a hvezdárne a navštívili vlastivedné múzeum.

V planetáriu a hvezdárni sa žiaci oboznámili s astronomickým pozorovaním slnka a nočnej oblohy. Počas premietania filmu na kopulu - umelú oblohu „Martin a hviezda“, „Kamilka na potulkách vesmírom“, sme   videli SlnkoMesiac, planéty, hviezdy viditeľné voľným okom, Mliečnu dráhu a to všetko v rôznych ročných obdobiach a zo zemepisných šírok od severného pólu po južný. Vo vstupnej hale si mohli prezrieť výstavu s astronomickou tematikou.

Po skončení premietania sa žiaci presunuli k ďalekohľadu, cez ktorý mohli pozorovať slnko.

Z planetária a hvezdárne sme sa presunuli do vlastivedného múzea, kde sme si prezreli exponáty zo starej kuchyne - porcelán, kamenina, sklo v ľudovom prostredí, dobové oblečenie – ženský ľudový odev, a zvieratá žijúce na našom území.

Fotografie si môžete pozrieť TU.

• Základná škola Fándlyho 11, 902 01 Pezinok
    Fándlyho 11