• Návšteva Múzea židovskej kultúry

• 18.04.2019 11:04
        • V stredu, 17. apríla 2019, sa 32 žiakov deviateho ročníka zúčastnilo exkurzie do Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Prehliadka múzea bola posledným zo série podujatí, ktoré škola realizujeme v rámci výchovy vedúcej k odbúravaniu rasových predsudkov, potláčaniu xenofóbie a intolerancie. V rámci výchovného programu deviataci navštívili Múzeum KL Aschwitz - Birkenau a Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého koncentračného tábora.

Nesmierne zaujímavou bola samotná prehliadka múzea, ktoré sa nachádza v bývalej Zsigrayovej kúrii. Expozícia dokumentuje vývin duchovnej a hmotnej židovskej kultúry a venuje sa i dokumentácii holokaustu na Slovensku. Hlavnou snahou je zachrániť pred zničením, zabudnutím alebo vývozom do zahraničia trojrozmerné judaiká, dokumenty, obrazy či spomienkové predmety a prezentovať ich širokej verejnosti formou expozícií a výstav. Muzeálne predmety v súčasnosti tvoria dary pochádzajúce od rôznych židovských náboženských obcí.

Významným bonusom prehliadky bolo sprievodcovské slovo pani Viery Kamenickej, ktorá deťom sprostredkovala obrovské množstvo informácií z histórie Židov i zo života bratislavskej židovskej komunity.

• Turisticko - poznávací kurz 2019

• 08.04.2019 20:02
        • V dňoch 10.až 14. júna 2019 sa uskutoční 18. ročník Turisticko - poznávacieho kurzu,  ktorého sa zúčastnia žiaci ôsmeho ročníka. Kurz je koncipovaný ako doplnková aktivita klasických vzdelávacích osnov a jeho činnosť je organizovaná v rovinách poznávacej a turistickej.

Poznávacia časť je zameraná na poznávanie vybraného regiónu, ktorý leží na pomedzí piatich národných parkov a je v ňom i výrazná koncentrácia kultúrnych a historických pamiatok.

Turistická časť sa orientuje na oboznámenie žiakov so základnými pravidlami turizmu (odhad vlastných síl, orientácia na mape, orientácia podľa značiek, správanie sa v prírode a v chránenom území a pod.).

Bližšie informácie o kurze TPK_2019.pptx

• Kurz "Poznaj svoje hlavné mesto"

• 08.04.2019 19:56
        • V dňoch 21. až 23. mája 2017 sa uskutoční kurz pre žiakov piateho ročníka pod názvom "Poznaj svoje hlavné mesto".

Kurz je koncipovaný ako doplnková aktivita klasických vzdelávacích osnov a jeho cieľom je umožniť deťom spoznať najvýznamnejšie miesta z histórie hlavného mesta, ale i jeho prírodné zaujímavosti.

Bližšie informácie o kurze Kurz_V.2019.pptx

• Deň učiteľov

• 28.03.2019 18:49
        • Deň učiteľov
          Dnešný sviatočný deň spríjemnili žiaci svojim učiteľom chutným koláčikom a pohárom nealkoholické šumivého vína.
        • Hviezdoslavov Kubín okresné kolo

• 26.03.2019 07:07
        • Dňa 19.3.2019 sa uskutočnilo Okresné kolo - Hviezdoslavov Kubín v Modre.
          Nasú školu reprezentovali víťazi školského kola.
          1. kategória - poézia: Silvia Pavelčíková 3.C
          2. kategória - poézia: Peter Berta 6.A
                                próza: Emma Mária Hlaváčková 5.C
          3. kategória - próza: Michal Illavský 8.A

Umiestnenie:
          2. miesto: Michal Illavský
          3. miesto: Peter Berta
          Foto TU

• Školská psychologička: Natália Marková 0944 858 212 psycholog@zsfandlyho.sk Denne v čase od 7:00 do 15:00 hod.

• Atletický krúžok
    • 3.A vlastiveda
    • 3.A EKO záhradka
    • Návšteva Múzea židovskej kultúry
    • Prednáška o jablkách
    • Slávik 2019
    • Beseda so spisovateľom E.J. Grochom
    • Loptové hry - krúžok
    • Vlastivedná exkurzia po Bratislava
    • 4.B - Noc s Andersenom
    • ŠKD - Pozdrav z múzea - grafika 9.a 11.odd.
    • ŠKD - Bude zo mňa spisovateľ