• Rada rodičov – internetová stránka školy

Prvé dieťa 20,-EUR na školský rok

Druhé a ďalšie deti 10,_EUR na školský rok

Cieľ a činnosť Rodičovského združenia

• Cieľom Rodičovského združenia je v spolupráci so Základnou školou Fándlyho 11, 902 01 Pezinok a jej pedagogickými zamestnancami podieľať sa a napomáhať pri kvalitnej výchove a vzdelávaní žiakov Školy na princípoch humanizmu, demokracie, solidarity a tolerancie v súlade s Dohovorom o právach dieťaťa OSN.

• Rodičovské združenie zhromažďuje a rieši námety, pripomienky a požiadavky rodičov týkajúce sa výchovy a vzdelávania žiakov.

• Prostredníctvom svojich zástupcov rokuje s riaditeľkou školy, učiteľmi a ostatnými pracovníkmi školy.

• Zabezpečuje účasť svojich zástupcov v Rade školy, výchovnej, stravovacej a zdravotnej komisii školy alebo v orgánoch, v ktorých zákon túto účasť predpokladá.

• Vytvára Rodičovskú radu, ktorá rozhoduje vo veciach Rodičovského združenia a zabezpečuje realizáciu poslania a úloh Rodičovského združenia. Realizáciu jej rozhodnutí zabezpečuje Výkonný výbor a Revízor.

Triedne rodičovské združenia

• Triedne rodičovské združenie (TRZ) je základným článkom štruktúry Rodičovského združenia. Vzniká na prvej schôdzi triedneho rodičovského združenia v danom školskom roku, na základe prijatia zákonných zástupcov žiakov do Rodičovského združenia zápisom do zoznamu členov RZ v zápisnici zo zasadnutia TRZ. Jeho úlohou je napomáhať vytváraniu vzťahov spolupráce a vzájomnej pomoci medzi zákonnými zástupcami, triednym učiteľom a v danej triede vyučujúcimi učiteľmi, s cieľom podieľať sa na regulácii a skvalitňovaní výchovno-vzdelávacieho procesu a zabezpečovaní mimotriednej a záujmovej činnosti žiakov triedy.

• Právomoci triedneho rodičovského združenia:

• Volí triedneho dôverníka (TD), ktorý sa stáva členom Rodičovskej rady (RR) a vyhotovuje zápisnice zo stretnutí TRZ ak to ich charakter vyžaduje,

• zabezpečuje dohovoreným spôsobom výber členského príspevku na obdobie školského roka a jeho odovzdanie hospodárovi Výkonného výboru RZ prostredníctvom TD alebo triedneho učiteľa, ak ten s takouto požiadavkou bude súhlasiť,

• vyjadruje sa k výchovno-vzdelávaciemu procesu vo svojej triede, pomáha triednemu učiteľovi riešiť problémové situácie a formuluje pripomienky Rodičovskej rade na odstránenie nedostatkov,

• pôsobí na rodičov, ktorí venujú malú pozornosť výchove a vzdelávaniu svojho dieťaťa, alebo narušujú optimálny vzťah rodiny a školy a pomáha im v rámci svojich možností,

• zabezpečuje výber a evidenciu darov zákonných zástupcov triednemu rodičovskému združeniu a rozhoduje o ich využití v prospech žiakov triedy,

• rešpektuje rozhodnutia a odporúčania Rodičovskej rady RZ a zabezpečuje ich realizáciu.

• Stanovy_ZRPS_Fandlyho_28_07_2022.pdf

Archív:

Uznesenie č. 1/2019 a kompletná Zápisnica z mimoriadneho zasadnutia Rady rodičov zo dňa 17.6.2019  je komukoľvek z rodičov k dispozícií k nahliadnutiu u tajomníčky RR p. Košťálovej.

Uznesenie_c.1-2019_RR_ZS_Fandlyho_17_06_2019.pdf